16+

#SELFIEPARTY (2016) Україна

PG-16 | 90 min | молодіжна комедія | прем'єра 31 березня 2016

Режисер: Любомир Левицький

Сценарій: Сергій Касторних, Любомир Левицький

Продюсери: Сергій Лавренюк, Віталій Соболевський

Почати рекламну кампанію ще до початку зйомок

Нажаль Україна не кінематографічна країна. А новітня українська кіноісторія нараховує буквально кілька фільмів. До слова знаковим серед них є і фільм Любомира — «Тіні незабутих предків».

Як і попереднього разу у «Тінях» — на Фільм #SelfieParty ми вирішили знову зробити ставку на акторів аматорів. І не лише тому, що професійних акторів необхідного нам віку в Україні просто немає, а ще й тому, що Любомир любить відкривати нові таланти. В цьому він бачить і свою місію, як кіноматографіста-патріота.

Таким чином ми вирішили запустити масштабний всеукраїнський кастинг і знайти наших акторів буквально в інтернеті. Спочатку ми звернулись до кінотеатрів. Ідея була дуже проста

— «А давайте ми поставимо великі картонні постери з рекламою фільму за півроку до появи самого фільму? А на постерах ще й оголосимо про кастинг на той самий фільм».

Нас перепитували

«Тобто Ви ще не маєте не те що фільму — у Вас акторів навіть немає?».

Саме так, відповідали ми, все вірно. І саме тому, нам потрібні найкращі місця в кінотеатрах, аби поставити наші чудові постери і знайти наших чудових акторів)))

Дивно, але всі кінотеатри чомусь погодились. Так у нас виникла потреба зробити постер.

Неділя. Ми поїхали у Львів і за день організували кастинг. Прийшло більше 100 людей. Красивих, амбітних і дуже світлих хлопців та дівчат. Нам підходили практично всі. Все владналось так швидко, що локейшени ще не встигли знайти локацію для зйомок. І тут Віталій, наш виконавчий продюсер, каже що знайшов локацію і треба їхати вже прямо зараз і знімати. Виявляється Ярослав Заблоцький, відомий український стоматолог, живе в ідеальному для нас особняку. І саме сьогодні виклав у Фейсбук фото, як він відпочиває з сім’єю біля басейну) Віталій написав йому у месенджер і Ярослав запросив нас в гості.

Знайомство з Любомиром, кава біля басейну, пів години на презентацію книги «Як я став Заблоцьким» і справу зроблено — Ярослав погодився.


Ярослав :

«Кажіть хлопці на коли Вам потрібно, бо я вже збираюсь на поїзд, мені потрібно їхати до Києва, завтра складний день.»

Любомир:

«Та як коли, так зараз ми все і зробимо, чого тягнути? Машина з технікою вже за воротами. У нас часу немає, ще кіно знімати. Не будемо ж ми з постером возитися»

Ярослав піднявся з-за столу, зробив кілька кроків, аби побачити ворота та й каже

«Ну то беріть ключі та й до справи. Вдома нікого не буде, дивіться щоб все культурно було. А я їду у Київ».

Як воно вийшло дивіться на відео.


Всеукраїнський кастинг

Після того як ми встановили наші картонні диспелеї у всіх кінотеатрах країни — ми запустили веб-сайт кастингу. Це дало можливість нашим майбутнім акторам заливати свої фото одразу в базу кастинг менеджерів. Ну а фото ясна річ selfie) Звичайно ми розуміли, що окрім основного завдання — знайти акторів у фільм, задумка з кастингом частково заміщає і фунції промокампанії. Ми навіть провели кілька івентів, аби підігріти інтерес до фільму через просування ідеї з кастингом. Тому нас приємно здивувала висока активість на сайті — за місяць ми отримали більше 10 тис заявок. Трьох головних героїв ми знайшли саме на нашому сайті. Цей успіх повністю виправдав нашу ставку на розважальне молодіжне кіно та віру в проактивну молодь.
Будинок Роберта

За сюжетом будинок Роберта основна і вкрай складна локація. Для нас було важливо, щоб Роберт жив у сучасному просторому будинку де б вдало поєднювались сімейне благополуччя та витримане відчуття смаку. З такими будинками в Україні виявився дефіцит. Або перебор чи несмак, або дуже маленькі, навіть камерні подвір’я де нам просто не було де розвернутись для сцен з вечіркою.

Ми передивились понад 100 локацій і ні одна нам не підійшла. І тут ми згадали про Ярослава Заблоцького та його чудову віллу. Знову приїхали в гості, знову кава біля басейну і знову Ярослав дає нам добро — на цей раз вже на місяць) Цікавий факт — Ярослав побудував свій особняк 25 років тому! Ви просто подивіться на це архітектурне рішення! Стримано, зі смаком та розмахом водночас. Аріхітектурний ансамбль, який не втрачає свої актуальності і сьогодні. Навіть не віриться, що будинок побудовано ще за радянських часів. Ярослав сам проектував та продумував кожен вузол, встановлював всі інженерні мережі і знає всі, навіть дрібні особливості свого дітища.

Радості нашій не було меж! Захопленя цим підприємливим та вкрай сміливим чоловіком одразу знайшло свій вихід — Любомир побачив Ярослава в ролі батька Роберта. До слова для нас ця роль була проблемною, ми не могли знайти актора. Адже за сценарієм це мав бути красивий, впевнений у собі чоловік, який реалізувався, як матеріально, так і особисто. Не радянського, серіального типажу — а з харизмою «громадянина світу.» Всі театральні, або кіно актори таких рис не мали і Любомир серйозно хвилювався з цього приводу.

І тут Ярослав перед нами у всій красі розповідає про те, як за радянських часів, працюючи молодим стоматологом крок за кроком будував свій будинок. Ярослав не вагався ні секунди. Здається він вже розумів, що ввязався в історію, вихід з якої лише один — йти до кінця. І він зробив ще один крок. Таким чином батько Роберта у фільмі — доктор Ярослав Заблоцький. А от що сталось з його віллою за місяць — дивіться у відео)

Локації

В «Тінях» Любомир знімав Чернівецький університет і більшість глядачів навіть не здогадувались, що в Україні є такі красиві будівлі, тим паче університети. В фільмі #SelfieParty Любомир зняв Львівський університет безпеки життєдіяльності — будівлю дуже схожу на Університет в Чернівцях.

Від імені Любомира та всієї знімальної групи хочемо висловити подяку ректорові університету Михайлові Козяру за дозвіл та сприяння у зйомках. Проректору Іванові Мовчану за блискучу координацію, допомогу, влучні поради та теплі слова підтримки, якими він супроводжував знімальний процес.

Цей надзвичайний заклад, де в унікальний спосіб з’єднались традиції, дисципліна, інновації та справжня батьківська опіка студентами надовго залишиться у нашій пам’яті. Саме тут, в цілком класичній голівудській манері, без карколомних вечірок та трюків і розпочались зйомки фільму #SelfieParty.

Як це не парадоксально, але найвідвертіше та вкрай сміливе українське кіно знімалось в університеті, де панує дисципліна та війська витримка, в правничій гімназії, будинку вчених та на віллі найуспішнішого українського стоматолога.


Нічні зйомки біля басейну

Близько 1000 акторів масових сцен протягом майже місяця знімались в сценах вечірки у подвір’ї будинку Роберта. Бували дні, коли одночасно на майданчику було більше 300 людей. Дуже добре, що доктор Ярослав Заблоцький на знімальний період поїхав у відпустку. Він ніби передчував у що за цей час перетвориться його роками культивований газон )

За сюжетом події фільму відбуваються влітку і біля басейну. Зрозуміло, що гості вечірки повинні купатись у ньому. А у нас осінь і до того ж холодна осінь. Зйомки вночі. На термометрі близько нуля, а часом і мінусова температура. Дві ночі був мороз -6 градусів. А у нас актори стрибають в басейн. Досі не зрозуміло, як нам це вдалося, як наші сміливці актори змогли все це пережити і навіть приходити наступного вечора знову на зйомки.

Любомир та вся знімальна група щиро захоплюємося мужністю та самовідданістю всіх акторів, які витримали цей екстремальний режим. Ми дуже вдячні Вам за це і віримо, що досвід який Ви отримали на цьому проекті дозволить Вам стати сильнішими у житті. Допоможе завжди йти до цілі та не здаватись, адже ніхто не вірив, що нам це вдасться. А Ви змогли! Перевершли всі, навіть найбільш оптимістичні очікування. Ми дуже раді, що за час зйомок Ви знайшли стільки друзів серед своїх колег акторів. Щиро сподіваємося, що Вам було весело та цікаво провести з нами цей холодний місяць осені і Вам сподобається наш з Вами фільм.

Зйомки в декорації

Незважаючи на те що нам так везло з доктором Ярославом Заблоцьким, голос розуму все ж таки переміг його вроджений авантюризм і знімати всередині будинку він нам не дозволив. І дуже правильно, адже в результаті в фіналі фільму у будинок Роберта в’їзджає машина) Ми це придумали пізніше, коли будували декорацію.

В і без того просторому павільйоні VitaminFilmStudio довелося розібрати декорацію літака та карпатської хатини, винести всі зайві речі, щоб побудувати інтер’єр будинку Роберта. Геніальний художник-постановник Михайло Левченко придумав надскладну, але дуже ефектну декорацію, яка і стала нібито інтер’єром будинку Ярослава Заблоцького.

Дві бригади по 5 людей у дві зміни близько місяця будували нашу декорацію. Використано було більше 200 листів ДСП, 60 тис шурупів, 300 метрів ліноліуму, 150 літрів фарби. Що з цього вийшло — дивіться на відео.
Junior Crew

ucv

До виробництва фільму #SELFIEPARTY була залучена молода команда Ukrainian Cinema Village. Це арт-об’єднання, мета якого – створити практичну кіношколу та платформу для виробництва й просування українського кіно у світі.

Команда Ukrainian Cinema Village брала участь у всіх етапах виробництва фільму #SELFIEPARTY– від підготовчого періоду до прем’єри фільму на широких екранах.

Вони допомогли провести всеукраїнський кастинг акторів, а також відібрали так званий B-UNIT – молоду генерацію, яка повноцінно працювала на знімальному майданчику разом з основною групою. Така практика дала величезний поштовх у розвиткові як мінімум 30 початківцям-кінематографістам. І, можливо, вже зовсім скоро саме вони самостійно представлятимуть Україну на міжнародній арені!